Jakie są zalety okien PCV?

Jednym z najważniejszych elementów każdego budynku jest zastosowana w nim stolarka otworowa. Wśród rozwiązań cieszących się największą popularnością znajdują się okna PCV. W Mirosławcu ich szeroki wybór można znaleźć w ofercie firmy Mucha, zajmującej się sprzedażą i montażem wyrobów marki Oknoplast, a także specjalizującej się w dostarczaniu drzwi, bram garażowych i rolet zewnętrznych. Przekonajmy się, co sprawia, że warto kupić okna PCV i sprawdźmy, co je wyróżnia.

Co przemawia za wyborem okien z ramami wykonanymi z PCV?

Okna z ramami zrobionymi z profili wyprodukowanych z polichlorku winylu, a więc popularnego PCV należą do najchętniej wybieranych zarówno przez osobny budujące lub modernizujące domy jednorodzinne, jak i chcących wymienić stolarkę otworową w swoich mieszkaniach. Ich popularność wynika w dużej mierze z korzystnej charakterystyki energetycznej – używane tworzywo ma niską przewodność cieplną, a zastosowanie wielu komór wypełnionych powietrzem podnosi izolacyjność ram i ościeżnic. Spore znaczenie ma też stosunkowo wysoka sztywność, odporność na warunki zewnętrzne, w tym promieniowanie ultrafioletowe oraz duża żywotność przejawiająca się m.in. utrzymywaniem koloru. Liczy się brak konieczności ich renowacji oraz dość niski koszt zakupu. Warto pamiętać, że okna PCV skutecznie tłumią dobiegające z zewnątrz hałasy i są dostępne w różnych wybarwieniach, łatwo więc zarówno dopasować je do wyglądu elewacji, jak i poszczególnych pomieszczeń.

Dlaczego okna PCV okażą się dobrym wyborem?

Okna PCV to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku wszystkich przeszkleń o standardowych wymiarach, zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i budynkach użytkowych. Ich ważną zaletą jest wysoka wytrzymałość na uszkodzenia powodowane przez czynniki zewnętrzne, w tym m.in. wilgoć, owady czy działanie grzybów i pleśni. Warto pamiętać, że PCV jest odporne na zjawisko starzenia i nie ulega zbyt łatwo zniszczeniom mechanicznym. Plusem jest też niska cena zakupu wyprodukowanych z niego ram i ościeżnic.