Czym kierować się przy wyborze bramy garażowej?

Wysoki poziom komfortu korzystania z każdego budynku jest uzależniony nie tylko od funkcjonalności jego projektu i dopasowania do potrzeb użytkowników oraz ich przyzwyczajeń, ale także od zastosowania odpowiedniego wyposażenia. Elementem stolarki budowlanej, którego nie powinno zabraknąć w żadnym obiekcie z pomieszczeniami przeznaczonymi do parkowania pojazdów, jest właściwie dobrana brama garażowa. W Pile ich sprzedażą oraz montażem zajmuje się firma Mucha, oferująca również okna i drzwi, a także rolety i ocieplenia pianą PUR. Przekonajmy się, co będzie istotne przy wyborze bramy garażowej.

Co jest najważniejsze przy wyborze bramy garażowej?

Kluczową kwestią związaną z wyborem bramy garażowej będzie jej konstrukcja, która powinna być uwarunkowana zarówno istniejącymi możliwościami montażu i wygodnej eksploatacji, jak i oczekiwaniami użytkowników co do łatwości obsługi oraz estetyki. Zależnie od sytuacji można zdecydować się na klasyczną bramę rozwieraną z dwoma skrzydłami, która potrzebuje sporej przestrzeni przed budynkiem, lecz stawia niewielkie wymagania co do ilości miejsca w jego wnętrzu. Inną popularną opcją są bramy segmentowe, zalecane tam, gdzie nie sprawdzi się brama rozwierana. Zależnie od tego, jak wygląda wnętrze garażu, można zdecydować się an bramę klasyczną lub boczną. Tańszą alternatywą okaże się brama uchylna. W grę wchodzą także bramy roletowe, których skrzydło jest nawijane na ukryty w kasecie lub odkryty obracający się walec, zakładany nad wjazdem.

O czym trzeba pamiętać przy zakupie bramy?

Przy wyborze bramy garażowej warto pamiętać o trzech podstawowych kwestiach. Wielkim ułatwieniem okaże się zamontowanie odpowiedniej automatyki sterującej pracą skrzydła. Nie można też zapomnieć o właściwej termoizolacyjności bramy, szczególnie gdy wnętrze jest ogrzewane oraz o tym, by dopasować jej wygląd – a zwłaszcza kolorystykę – do pozostałych elementów stolarki budowlanej zamontowanej w budynku.