Cechy izolacji natryskowej

Dobrze ocieplony dom zapewnia nie tylko komfort termiczny mieszkańców, ale pozwala zaoszczędzić spore sumy na ogrzewaniu. Pianka poliuretanowa to aktualnie jedna z szybciej rozwijających się dziedzin ocieplania budynków, wybierana przeważnie przez świadomych inwestorów. Jeśli dom ma być energooszczędny, to materiały do jego ocieplenia powinny być wybrane już na etapie projektowania budynku, aczkolwiek wykonanie ocieplenia pianą powinien zrealizować zespół doświadczonych fachowców. Dobrze wykonany natrysk gwarantuje bezpieczną i efektywną izolację na długie lata.

tosowana przez nas piana jest wielokrotnie nagradzanym materiałem izolacyjnym. Klient zamawia usługę i naszym zadaniem jest jak najlepsze wykonanie zleconej pracy, a zadowolenie zleceniodawcy jest dla nas najważniejsze. Zakres naszych działań jest bardzo szeroki, ocieplamy nowobudowane domy, jak również poddasza, elewacje, fundamenty czy termomodernizujemy istniejące już budynki. Izolacja natryskowa jest bardzo wygodnym sposobem ocieplania – zajmuje niewiele czasu i jest bardzo precyzyjna.

Do natrysku potrzebny jest specjalny pistolet, który wystrzeliwując pianę pod dużym ciśnieniem potrafi dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Piana, gdy zostanie już natryśnięta na powierzchnię, zwiększa swoją objętość i wypełnia wszystkie zakamarki.

Czy tak precyzyjnie można to zrobić montując wełnę lub styropian?

Nie, ponieważ ani styropian ani wełna nie są materiałem elastycznym i nie potrafią się dostosować do powierzchni, tak jak to jest w przypadku piany.

Piana poliuretanowa czy wełna mineralna – co lepsze?

Aktualnie inwestor ma dwie możliwości wyboru materiału dociepleniowego, a mianowicie wełnę mineralną albo piankę poliuretanową. Aby stwierdzić, która z nich posiada lepsze możliwości izolacyjne, trzeba porównać współczynnik lambda λ. Im współczynnik lambda jest mniejszy, tym warstwa ocieplenia może być cieńsza. Lambda wełny mineralnej to około 0,038 W/(m·K), czyli współczynnik podobny do lambdy piany poliuretanowej otwartokomórkowej, która jest przeważnie stosowana do ocieplania poddaszy.

Skoro współczynnik przewodzenia ciepła jest podobny, to, dlaczego lepiej wybrać piankę pur zamiast wełny?

Głównym powodem przemawiającym za izolacją natryskową jest to, że piana dotrze do najbardziej ukrytych zakamarków i do każdej szczeliny, dzięki temu natrysk jest perfekcyjny i szczelny. Piana w porównaniu z wełną znacznie lepiej przylega do natryskiwanego materiału, co za tym idzie, zwiększa swoje zdolności izolacyjne, a dzięki temu, że piana jest lżejsza to taka sama grubość warstwy zapewni lepsze docieplenie i mniejsze obciążenie konstrukcji. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *