Lipiec 10, 2019

Termomodernizacja budynków

Jesteś zainteresowany natryskiem piany? 

Zadzwoń do nas :509 616 301

Lub wypełnij formularz kontaktowy. 

Termomodernizacja budynków – na czym to polega?

 

Osoby mieszkające w budynkach potrzebują odpowiedniej wilgotności powietrza i temperatury aby nie zachwiać ich naturalnym środowiskiem, muszą czuć się dobrze niezależnie od warunków atmosferycznych czy pory roku. W okresie jesienno-zimowym budynek ma spełniać swoją funkcje poprzez zapewnienie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku a w okresie wiosenno-letnim uchronić przed upałami. Dużą w tym rolę odgrywa budynek, który musi być szczelnie zabezpieczony tak, żeby ciepło nie przenikało przez ściany czy dach. Dom powinien być ocieplony tak, by przenikanie ciepła było jak najmniejsze – oczywiście, jeśli chce się oszczędzać na ogrzewaniu.

Termomodernizacja budynków polega na wykonaniu prac związanych z maksymalnym ograniczeniem zapotrzebowania na energię wykorzystywaną do ogrzewania. Aby sprawdzić czy budynek wymaga termomodernizacji, najpierw musi być poddany sprawdzeniu a następnie określeniu, co należy wykonać, aby poprawić zasoby izolacyjne budynku. W zależności od stanu budynku, najpierw należy wykonać najbardziej potrzebne prace remontowe. Najczęściej trzeba docieplić budynek, izolując ściany i poddasza. Duża utrata energii może być spowodowana mostkami termicznymi zlokalizowanymi przy oknach i drzwiach. Jeśli istnieje potrzeba ich wymienienia na nowe, firma Mucha24.pl zaprasza do kontaktu.

Co ma na celu termomodernizacja budynku?

Najważniejszym czynnikiem jest zmniejszenie kosztów eksploatacji. Kolejnym aspektem jest poprawa komfortu przebywania w budynku:  w lecie było chłodno a w zimie ciepło. Jeśli inwestor nie zdecyduję się na wymianę ogrzewania, to z dużym prawdopodobieństwem rozważy  docieplenie budynku, a co za tym idzie, zmniejszy koszty ogrzewania budynku. Spadną rachunki za ogrzewanie i zmniejszy emisje szkodliwych substancji do atmosfery. Docieplenie może też spowodować wzrost atrakcyjności danej nieruchomości, ze względu na wzrost walorów estetycznych.

Odpowiednia izolacja i ocieplanie budynków wiąże się z obniżeniem kosztów. Często już na etapie planowania w nowoczesnym budownictwie, brane są pod uwagę najbardziej adekwatne izolacje. Dzięki którym energia dostarczona do budynku nie jest bezpowrotnie marnowana. Najczęstszym materiałem wykorzystywanym do izolacji zewnętrznych jest styropian. 

Często w budynkach stawianych kilkadziesiąt lat temu pojawia się potrzeba ich docieplenia. Firma Mucha24.pl proponuje docieplenie budynku pianką poliuretanową pur. Efektem takiej izolacji są zmniejszone rachunki za ogrzewanie budynku a co za tym idzie budynek staje się tańszy w eksploatacji.